Dzień klubowy 19.01.2017


Co ciekawego wydarzyło się wczoraj w Klubie?

Michał SP9MTJ rozpoczął budowę swojej pierwszej radiostacji na fale krótkie! Zakupił płytkę drukowaną i rozpoczął lutowanie elementów elektronicznych pod okiem Andrzeja SQ9MUP i Mariusza SP9HSQ. Samodzielna budowa i uruchomienie radia nie jest sprawą prostą. Pozwala jednak na zdobycie urządzenia nadawczo-odbiorczego minimalnym kosztem przy ogromnej satysfakcji z jego wykonania. Nabyte doświadczenie – bezcenne.

Adaś ćwiczył literowanie w kodzie międzynarodowym. Znakomicie radzi sobie już na treningowej radiostacji, prowadząc łączności w języku polskim i angielskim. Jeszcze kilka spotkań i będzie gotowy do przeprowadzenia pierwszej prawdziwej łączności na falach UKF 🙂

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”24″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”120″ thumbnail_height=”90″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”50″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

,

Dodaj komentarz