Grant dla SP9MOA!!!


Miło nam poinformować, że projekt Niepołomickiego Klubu Krótkofalowców pt. „Zwiększenie atrakcyjności zajęć klubowych oraz poprawienie wizerunku stacji terenowej podczas imprez okolicznościowych” zdobył pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu „Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Małopolska Lokalnie” i otrzymał grant w wysokości 5.000 złotych!
Środki te przeznaczymy na budowę systemu anten kierunkowych sterowanych komputerowo do prowadzenia łączności przez satelity amatorskie. Naszym celem jest podniesienie atrakcyjność zajęć oraz przyciągnięcie do Klubu nowych osób. Takie wyposażenie posłuży również w przyszłości do realizacji projektu ARISS (przygotowanego przez Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne), czyli bezpośredniej łączności z kosmonautą znajdującym się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
W maju rozpoczęliśmy kompletowanie sprzętu (obrotnica antenowa, sterownik komputerowy, okablowanie, anteny kierunkowe Yagi, stojak pod anteny), a w okresie wakacyjnym chcemy przeprowadzić pierwsze próby nasłuchów i łączności satelitarnych. Mamy nadzieję, że odbierzemy również sygnały radiowe odbite od Księżyca.


Część funduszy przeznaczymy na zakup dużego namiotu z wyposażeniem, banerów informacyjnych oraz ulotek promujących krótkofalarstwo. Zapewni to lepszą widoczność na imprezach masowych i skuteczniejsze dotarcie do lokalnej społeczności z informacjami na temat naszego hobby.

Wszystkich zainteresowanych budową systemu anten kierowanych komputerowo oraz realizacją łączności via satelity w ramach niniejszego projektu, zapraszamy do naszego Klubu w każdy czwartek od godziny 18.00.
73!

FIO Małopolska Lokalnie, Małopolska
‪#‎fiomalopolskalokalnie‬ ‪#‎malopolska‬

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Województwa Małopolskiego.

fionafaceboka

,

Dodaj komentarz