Pierwszy etap realizacji zadania publicznego zakończony.


Niepołomicki Klub Krótkofalowców rozpoczął realizację zadania publicznego na 2016 rok w zakresie ratownictwa i ochrony ludności polegającego na budowie Zapasowej Sieci Łączności Kryzysowej w ramach konkursu ofert dla organizacji pozarządowych, ogłoszonego przez Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice w ubiegłym roku. Zadanie to finansowane jest dotacją przez Urząd Miasta i Gminy Niepołomice.

Zgodnie z harmonogramem, w miniony czwartek został zamknięty pierwszy etap projektu, polegający na skompletowaniu całego potrzebnego sprzętu.
Do siedziby Klubu został zakupiony agregat prądotwórczy Pezal 2,2kW wraz z zasilaczem stabilizowanym, akumulator 120 Ah/12V, radio przenośne KF/UKF Yaesu FT-857D, antena Diamond X-510N oraz przewód antenowy TriLan240. Anteny Diamond X-50N oraz X-510N będą zamontowane na budynku UMiG oraz strażnicy OSP Niepołomice.

Kolejnym etapem projektu będzie montaż zakupionego wyposażenia w siedzibie Klubu oraz przeprowadzenie drugiej próby łączności terenowej, już w nowej konfiguracji sprzętowej oraz w symulowanych warunkach braku zasilania sieciowego.

Niepołomicki Klub Krótkofalowców pragnie podziękować firmie Dipol z Krakowa (www.dipol.com.pl) oraz firmie CON-SPARK z Gdyni (www.yaesu.pl.) za znaczące wsparcie naszych działań.

logo_niepolomice_liftdipol1cs

Foto_01 Foto_13 Foto_05 Foto_06 Foto_09 Foto_08

,

Dodaj komentarz