SP9MOA na 5 Konferencji ARISS


17 października 2015 roku reprezentanci Niepołomickiego Klubu Krótkofalowców w składzie: Michał SQ9ZAYMariusz SP9HSQ, Andrzej SQ9MUP oraz Tymon wzięli udział w 5. Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce, która odbyła się w Ostrowie Wielkopolskim.

Spotkanie w Zespole Szkół Technicznych zorganizowały: Polski Związek Krótkofalowców, Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW oraz Grupa ARISS Polska.

P1110326

W czasie konferencji, będącej elementem tegorocznych obchodów Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej, zajęto się przede wszystkim zagadnieniami łączności z Międzynarodową Stacją Kosmiczną; jej aspektami organizacyjnymi oraz technicznymi.

P1110339

W trakcie Konferencji został wyświetlony film „Polska Rzeczpospolita Kosmiczna” obrazujący udział Polski i Polaków w projektach ESA

P1110357

W ostatniej części Tymon Kretschmer przedstawił prezentację pt. „Astronomia i astronautyka w Twojej szkole”, prezentując obecnym na konferencji nauczycielom atrakcyjne formy nauczania astronomii w placówkach szkolnych. P1110380

P1110385

Gruma SP9MOA wraz z mentorem ARISS Armandem Budzianowskim SP3QFE

Z Konferencji wróciliśmy bogatsi o nowe informacje oraz doświadczenia, które pomogą nam w realizacji kontaktu ARISS w naszym Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym.

,

Dodaj komentarz