Spotkanie w Wydziale Zarządzania Kryzysowego


W dniu 29.04.2015 przedstawiciele Niepołomickiego Klubu Krótkofalowców, Michał Matusik SQ9ZAY oraz Mariusz Cieluch SP9HSQ, uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Wieliczce, Panem Edwardem Gronowskim i Panem Tomaszem Basterem. Korzystając z zaproszenia Pana Edwarda, mieliśmy okazję przedstawić pracę naszego Klubu, możliwości sprzętowe oraz zasięg stacji. Omówiliśmy również zasadę działania systemu APRS, który może wspomagać prace ratowników podczas sytuacji kryzysowych (przekaźnik digi w Podłężu, uruchomiony przez członków Klubu, pokrywa zasięgiem cały Powiat Wielicki). Pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego docenili możliwości jakimi dysponują Krótkofalowcy, szczególnie w zakresie zapewnienia zapasowej łączności kryzysowej. Pan Edward Gronowski podkreślił, że wsparcie służb profesjonalnych przez Krótkofalowców może odegrać dużą rolę podczas akcji ratunkowych i należy jak najszybciej nawiązać stałą współpracę pomiędzy Starostwem Powiatowym w Wieliczce a Niepołomickim Klubem Krótkofalowców.

Kryzys_3

Mariusz Cieluch SP9HSQ

,

Dodaj komentarz