Współpraca z Nadleśnictwem Niepołomice


Pragniemy poinformować, że Nadleśnictwo Niepołomice zaproponowało nam stałą współpracę w zakresie wsparcia radiotechnicznego jak również zapewnienia zapasowej łączności, szczególnie w okresie trwania Światowych Dni Młodzieży.
Naszym pierwszym zadaniem było przygotowanie tymczasowej stacji nadawczo-odbiorczej we wskazanym miejscu Puszczy Niepołomickiej. Kolega Mariusz SP9HSQ wykonał antenę typu 7/8 J-Pole na pasmo używane przez Leśników i wraz z kolegami Andrzejem SQ9MUP i Tomkiem SP9TOM zamontowali ją na składanym maszcie. Testy łączności potwierdziły prawidłową pracę anteny ze stacjami stacjonarnymi, mobilnymi i przenośnymi. Następnie przekazano nam do remontu antenę bazową GP, która została uszczelniona, zestrojona i z nowym kablem powędrowała na docelowe miejsce pracy. Kilka dni później, już w pięknym słońcu, zamontowaliśmy antenę do pracy w paśmie profesjonalnym VHF oraz na naszych pasmach amatorskich.
Obecnie wspólnie z przedstawicielami Nadleśnictwa Niepołomice, przygotowujemy się do zapewnienia wsparcia radiowego w trakcie trwania Światowych Dni Młodzieży. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się dynamicznie rozwijać i przyniesie wiele korzyści dla obydwu stron.
,

Dodaj komentarz