Grupa do zadań specjalnych czyli Radiosondy


Ostatnimi czasy grupa naszych klubowiczów zachorowała na pewną nieuleczalną przypadłość zwana Sondozą. Choroba ta objawia się niczym nie poskromioną pogonią za radiosondami meteo 🙂 

Mówiąc po ludzku od niedawna dzięki sprzyjającym wiatrom w nasze okolice zapuszczają się radiosondy wypuszczane w czeskiej miejscowości Prostějov. Zaszczepieni tematem przez Tomka SP9UOB postanowiliśmy nie przepuścić najbliższej okazji zdobycia takiej sondy, no i się zaczęło… codzienny monitoring oraz budowa aparatury odbiorczej, którą wozimy w bagażnikach naszych samochodów przyniosła pożądane skutki 🙂 Naszym łupem padły już 3 Radiosondy RS92. Choroba jest w takim stadium, że nie ma znaczenia czy to dzień powszedni czy np. Boże Narodzenie, sonda wykryta zostaje przechwycona 🙂

oto kilka fotek z naszych wypraw 🙂

https://www.facebook.com/100000271998713/videos/1772329372786112/

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”46″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”120″ thumbnail_height=”90″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”50″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

,

Dodaj komentarz