Konferencja w Ostrowie Wielkopolskim


4 października 2014 roku reprezentanci Niepołomickiego Klubu Krótkofalowców w składzie: Mariusz SP9HSQ, Andrzej SQ9MUP oraz Tymon wzięli udział w 4. Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce, która odbyła się w Ostrowie Wielkopolskim.

Spotkanie w Zespole Szkół Technicznych zorganizowały: Polski Związek Krótkofalowców, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „ZAP-Edukacja”, Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW oraz Grupa ARISS Polska.

Ostrow-01
Przed rozpoczęciem konferencji

W czasie konferencji, będącej elementem tegorocznych obchodów Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej, zajęto się przede wszystkim zagadnieniami łączności z Międzynarodową Stacją Kosmiczną; jej aspektami organizacyjnymi oraz technicznymi. Podsumowano także dotychczasową działalność organizacji Amateur Radio on the International Space Station w Polsce.

Ostrow-02
Otwarcie konferencji – Mentor ARISS – Armand Budzianowski

Osobny blok prezentacji poświęcono współczesnemu krótkofalarstwu, jak na przykład możliwościom oferowanym przez sieć HamNET czy też transmisjom sygnałów w pasmach mikrofalowych.

Ostrow-05
Na dachu Zespołu Szkół Technicznych. Antena do łączności z Międzynarodową Stacją Kosmiczną

Z Ostrowa wyjechaliśmy bogatsi o nowe doświadczenia, które bardzo pomogą nam w przyszłości przy organizacji kontaktu z Międzynarodową Stacją Kosmiczną.

,

Dodaj komentarz