Konstruktorzy CanSat w SP9MOA


Dopiero teraz możemy odtajnić zdjęcia i powiedzieć o naszych sekretnych spotkaniach z konstruktorami CanSat-a, maleńkiego prototypu satelity, wykonanego przez uczniów krakowskiego siódmego LO. Koledzy konsultowali z nami część radiową projektu. Wspólnie przygotowaliśmy najbardziej optymalną antenę nadawczą, dzięki której CanSat będzie wysyłał w trakcie lotu informacje o temperaturze, ciśnieniu, wigotności oraz zanieczyszczeniu powietrza. Pobierze też próbki powietrza do analizy. Już wiemy, że w konkursie CanSat-ów krakowska ekipa zakwalifikowała się to finału i ich urządzenie zostanie wystrzelone na wysokość 3 km na terenie poligonu w Nowej Dębie. W trakcie opadania na spadochronie będziemy starali się odebrać w Niepołomicach sygnał wysyłany przez mini-satelitę (odległość 120 km, częstotliwość 433 MHz, moc 100mW). Jeżeli ktoś jeszcze z innych części kraju jest chętny do przeprowadzenia próby odbioru w dniu 27.04.2019 r. i potwierdzenia słyszalności (będzie wystrzelonych równocześnie 10 CanSat-ów na różnych częstotliwościach), prosimy o taką informację – podamy dokładną frekwencję przydzieloną kolegom z Krakowa. Ekipie z VII LO życzymy wysokich lotów!

,

Dodaj komentarz