Majowy Piknik Rodzinny


W dniu 2 maja br. Niepołomicki Klub Krótkofalowców wziął czynny udział w Majowym Pikniku Rodzinnym, inaugurującym obchody XX-lecia działania Koła Przyjaciół Harcerstwa w Niepołomicach. Na potrzeby tej oraz innych imprez wyjazdowych zbudowana została trzypasmowa antena KF, która dzień wcześniej została rozwieszona na terenie Ośrodka Harcerskiego, wzbudzając spore zainteresowanie wśród zuchów i harcerzy. W namiocie ulokowaliśmy stację KF i UKF, przy której można było zobaczyć i usłyszeć, jak prowadzi się amatorskie łączności foniczne oraz pracuje na telegrafii. Odwiedzający mogli zapoznać się z dawnymi urządzeniami odbiorczymi (EKD300, EKV102), a także współczesnymi radiami przenośnymi i mobilnymi. Nasz namiot cieszył się sporym zainteresowaniem przybyłych gości, a szczególnie dzieci, które nazwały to miejsce „punktem dowodzenia”. Jednak największą radość sprawiły im dwa radiotelefony PMR które mieliśmy na wyposażeniu, a które dzięki solidnej konstrukcji wytrzymały do końca pikniku testowane w okolicznych krzakach i kryjówkach. To doświadczenie pokazuje, że powinniśmy być przygotowani nie tylko na odwiedziny i prelekcje dla dorosłych, ale również na zapewnienie dobrej zabawy dzieciom, które mogą w ten sposób poznawać podstawy łączności radiowej.

W trakcie pikniku można było uczestniczyć w wielu konkurencjach sportowych (przeciąganie liny, strzelanie z broni oraz łuku, gry zespołowe). Udostępniono również kroniki z dawnych czasów, w których dorośli szukali śladów swojej młodzieżowej działalności. Domowej roboty ciasto, kiełbasa z grila, gorąca herbata oraz piękna pogoda sprawiły, że sobotnie świętowanie należy zaliczyć do niezwykle udanych.

 

Składamy serdeczne podziękowania Kołu Przyjaciół Harcerstwa oraz Komendzie Szczepu „Puszcza” za zaproszenie oraz możliwość pokazania naszego hobby na tegorocznym Pikniku Rodzinnym.

18

05

06

04

01

02

03

09

13

14

16

17

15

19

12

11

10

08

07

Więcej zdjęć do zobaczenia na  stronie Szczepu „Puszcza”.

 

,

Dodaj komentarz