Montaż anteny u kolegi SP9FGK


28 października w godzinach popołudniowych ekipa SP9MOA w składzie Michał SQ9ZAY oraz Mariusz SP9HSQ wybrała się do kolegi klubowego Franka SP9FGK. Zadaniem był montaż anteny Diamond X200N na wysięgniku przymocowanym do balkonu.

Mariusz SP9HSQ pojawił się na miejscu o umówionej porze i rozpoczął wraz z gospodarzem składanie anteny. Kilka minut później, przebiwszy się przez piątkowe krakowskie korki na miejsce dotarł Michał SQ9ZAY i rozpoczęła się operacja montażu anteny. 

Pierwszym etapem było przerzucenie sznurka z balkonu, na którym miała znaleźć się antena do okna pokoju, w którym znajduje się stacja. Kolejną czynnością było przymocowanie anteny do aluminiowego profila 30×30, który to profil został przytwierdzony do balustrady balkonu. Zostało już tylko przerzucić kabel w pobliże stacji i zarobienie końcówek, czym skutecznie zajął się Mariusz. Franek SP9FGK przez cały czas służył pomocną ręką a także robił zdjęcia, które można zobaczyć poniżej.

Od końca października Franka SP9FGK można już usłyszeć na lokalnych przemiennikach 🙂

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”17″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”120″ thumbnail_height=”90″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”50″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

,

Dodaj komentarz