No to ŻEGLUJEMY!


Podczas dzisiejszego przelotu około godziny 10:50, polski satelita otrzymał rozkaz otwarcia żagla deorbitacyjnego.
Nasza klubowa stacja nasłuchowa w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym odebrała pakiety oznaczające rozpoczęcie eksperymentu. Przesłana przez satelitę telemetria potwierdziła wahania napięcia związane z procesem przepalania specjalnego sznurka, trzymającego żagiel w pojemniku. Po jego uwolnieniu, żyroskopy zarejestrowały duże wstrząsy satelity, co by świadczyło o właściwym zadziałaniu mechanizmu rozwijania żagla.
W trakcie kolejnego przelotu PW-Sat2 nadawał spore ilości danych. Było to pierwsze zdjęcie z pokładowej kamery, pokazujące prawidłowo rozwinięty żagiel.
Wszystkie odebrane przez naszą stację pakiety jak i pliki źródłowe zostały dostarczone do Centrum Kierowania Lotem.

Gratulujemy Konstruktorom i całemu Zespołowi PWSat-a udanego eksperymentu!!!

,

Dodaj komentarz