Pierwsze spotkania klubowe


W dniu 23 października 2014 roku odbyło się pierwsze spotkanie członków Niepołomickiego Klubu Krótkofalowców w pomieszczeniu przekazanym na nasze potrzeby przez Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne. Była to jednocześnie inauguracja cyklicznych spotkań klubowych, na które zapraszamy w każdy czwartek od godziny 18-tej. W pomieszczeniu klubowym działa już radiostacja KF (Icom 735 / Icom 720A) na której Mariusz SP9HSQ przeprowadził pierwszą historyczną łączność z Krzysztofem SQ8NGV (QTH Wiśniowa koło Jasła). Krzysztof podczas łączności pochwalił działania osób oraz instytucji, które przyczyniają się do rozwoju i propagowania krótkofalarstwa. Drogą radiową przekazał życzenia wytrwałości w realizacji naszych zamierzeń oraz dużej liczby sympatyków.

 

Podczas drugiego spotkania klubowego w dniu 30 października 2014 roku odwiedził nas Jurek SP9FBT (QTH Kraków – Nowa Huta), który od początku kibicuje naszym działaniom,a w szczególności projektowi ARISS. Jurek zaoferował nam pomoc sprzętową w postaci transcivera, umożliwiającego nawiązywanie łączności przez satelity oraz stację kosmiczną ISS. Prawdopodobnie w pierwszej połowie przyszłego roku otrzymamy anteny do nawiązywania łączności „kosmicznych”, które buduje dla nas Rysiek SP9FYS z Bielska-Białej. Dzięki wypożyczeniu radia od Jurka będziemy mogli zrobić pierwsze kroki w kierunku projektu ARISS (łączność z kosmonautą stacji ISS).


Dodaj komentarz