SR9OA na wieży Dąbrowa!!


UWAGA! Nowy przemiennik SR9OA w trakcie testów!

W ramach budowy Zapasowej Sieci Łączności Kryzysowej wspieranej przez Burmistrza MiG Niepołomice, przygotowujemy lokalny przemiennik w paśmie 70 cm, który zapewni nam łączność na terenie Gminy Niepołomice, a szczególnie w obszarze zalesionym Puszczy Niepołomickiej.

Dla niewtajemniczonych, przemiennik to samodzielne urządzenie nadawczo-odbiorcze, umieszczone zwykle w najwyższym punkcie w okolicy. Dzięki temu odbiera słabe sygnały (np. z radiotelefonów ręcznych lub bardzo dalekich stacji), wzmacnia je i przekazuje dalej 🙂

Obecnie przemiennik przechodzi fazę testów w lokalizacji docelowej tj. na wieży obserwacyjnej Nadleśnictwa Niepołomice w Dąbrowie. Dziękujemy Nadleśnictwu Niepołomice za możliwość umieszczenia urządzeń!!!

Wszystkich krótkofalowców prosimy o testowanie przemiennika i przesyłanie raportów słyszalności na adres sp9moa@gmail.com.

Dane przemiennika:
– znamiennik SR9OA, czyli Stefan Roman dziewięć Obserwatorium Astronomiczne 🙂
– uplink 431.150 Mhz, CTCSS 107,2 Hz, otwarcie nośną
– downlink 438.750 MHz, moc 5W
– antena Diamond X50N
– radia TX i RX typu Bosch KF-455
– duplekser made in China (przerobiony)
– sterownik wg SP9HSQ

PS: proszę nie przejmować się nie najlepszym audio przemiennika, jest to temat do opanowania po testach sterownika.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”33″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”120″ thumbnail_height=”90″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”50″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

,

Dodaj komentarz